Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.