kasza jaglana ze sliwkami

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Często zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, ale organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele prawidłowiej. Wspaniałym przykładem godziwego produkty jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach wybitnie często a teraz niestety została zapomniana.

pierogi z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej osób ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to totalnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to niezmiernie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej niż stereotypową, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu niemniej jednak jest tego warte, bo wrażenia smakowe są faktycznie fajne. Dlaczego niemniej jednak musimy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada wybitnie dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł czy też trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo odpowiednim źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, lecz nie wyłącznie, dostarcza bo też witaminy z grupy E, które niezwykle poprawiają pamięć oraz koncentrację a także wiele wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To zachwycający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezmiernie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, skutkiem tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.