Italian Cuisine Krakow

Smaczna włoska restauracja
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie jedzenie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. rest włoska w krk Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film